Det har nu gått nästan tre år sedan senaste valet i Sverige och vi är mer än halvtid in i mandatperioden.
Funderar du över vad kommunen har uträttat för dig som företagare under den tiden? Hur ser dagens lokala företagsklimat ut i Karlstad? Vad har förändrats när det gäller områden som påverkar näringslivet och vilka planer finns framöver?
Hur fungerar tillstånd och tillsynsfrågor, byggnation och upphandling eller information till dig som företagare? Inom vilka områden skulle du som företagare i Karlstad vilja se en förändring/förbättring framöver?
Nu har du chansen att träffa och samtala med några av Karlstads kommuns ledande politiker och tjänstepersoner. Varmt välkommen till detta lunchsamtal med fokus på framtiden.
Deltagandet är kostnadsfritt och vi bjuder på en enkel lunch (sallad) och kaffe i samband med mötet. Ange gärna i din anmälan om du har någon fråga till Linda, Frida, Ulrika eller Anders. Sista anmälningsdag är den 11 augusti.